Wiele osób, podczas pracy z chęcią pobudzenia się do większej wydajności organizmu pije kawę i herbatę, jednak czy one dadzą nam na tyle energii aby starczyło jej do końca dnia?

Kawa, i zawarta w niej kofeina, po spożyciu w wielu przypadkach pobudza nasz organizm do pracy, jednak oprócz tej „chwilowej” energii i koncentracji, „zabiera” substancje mineralne i witaminowe z naszego organizmu. Jest również moczopędna wypłukując w ten sposób wyżej wspomniane witaminy.

Porównując kawę do herbaty, trzeba zwrócić uwagę na teinę i kofeinę, są to substancje psychostymulujące, usuwające objawy wyczerpania psychicznego i fizycznego, a także przyspieszające metabolizm. Kofeina ma to do siebie, że jej działanie szybko odczujemy i stosunkowo szybko energia spada. Teina zawarta w herbacie natomiast wolniej i dłużej działa na nasz organizm.

Umiarkowane spożywanie herbaty, czyli picie słabej herbaty nie ma szkodliwego wpływu na nas organizm i możemy ją śmiało pić do każdego posiłku.

Picie natomiast dużych ilości kawy i herbaty zakwasza nasz organizm, powodując odkładanie się resztek substancji nie wydalonych z moczem w postaci kamieni nerkowych, bądź kryształków w stawach.

Pada teraz pytanie jak pobudzić swój organizm w naturalny sposób, co zrobić na pamięć i koncentrację?

Dobrym sposobem jest sen. Nawet 15 minut przyniesie Ci więcej energii niż kawa, czy herbata. Warto również wyjść na świeże powietrze chociaż na 5 minut – nie mówie tu o papierosie 🙂 Niezapomnijmy również o suplementacji, witaminach, minerałach i substancjach roślinnych, które podczas pracy, wysiłku i stresu wytrącają się z naszego organizmu. Dobrym produktem do picia bogatym w składniki witaminowe i mineralne jest sok noni.

Czasami zdarza się tak, że zaburzony sen jest wynikiem grzybów i bakteri w naszym organizmie. Aby pozbyć się bakterii i grzybów należy zastosować preparat paraprotex wraz z naturalną florą bakteryjną ac-zymes. Wówczas oczyszczony organizm powinien „w końcu” się wyspać.

Dodaj komentarz