Jednym z priorytetowych czynników decydujących o mocnej strukturze szkieletu jest odpowiednia zawartość składników mineralnych w organizmie. Po zakończeniu wzrostu kości, wciąż możemy zrobić kilka, żeby je wzmocnić, gdyż mineralizacja (tj. ,etap wysycenia kości składnikami mineralnymi”) ma możliwość trwać dosłownie do ukończenia 30 r.ż. Po tym okresie nie musimy zapomnieć jednakże o stosownej podaży tych substancji, gdyż uczestniczą one także w kilku innych, bardzo istotnych procesach fizjologicznych.

Strong Bones Plus to produkt, który wspiera prawidłowy stan kości. Zawiera wapń, magnez oraz dodatkowo witaminę D3, która zwiększa przyswajanie wapnia.

Wapń i magnez należą do grupy makroelementów. Zawartość wapnia w organizmie to około 2% naszej masy ciała. 99% tego składnika znajduje się w kościach i zębach, dlatego również jest on potrzebny do utrzymania ich prawidłowej struktury. Spełnia on przy tym istotną rolę we prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego , a ponadto w prawidłowej koagulacji krwi.

Największe ilości magnezu występują w kościach (ok. 60%) , a dodatkowo mięśniach (ok. 30%). Jest on również obecny w przestrzeni międzykomórkowej , a dodatkowo w samych komórkach. Jest niezbędny w utrzymaniu prawidłowej struktury kości , a dodatkowo zębów. Odgrywa bardzo istotną rolę we odpowiednim funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Stanowi kluczowy stymulator niektórych procesów produkcji energii w organizmie. Bierze udział w syntezie białka, odgrywa rolę w przebiegu prawidłowych procesów podziału komórek, a również odpowiada za utrzymanie równowagi potasowo-sodowej w organizmie.

Witamina D powinno się do grupy steroidów, jest rozpuszczalna w tłuszczach oraz dodatkowo jest stosunkowo stabilna, nie ulega rozkładowi pod wpływem podwyższonej temperatury i dłuższego przechowywania. Termin witamina D obejmuje 3 steroidy wykazujące funkcjonowanie biologiczną cholekalcyferolu: cholekalcyferol (witamina D3), ergokalcyferol (witamina D2), 25-hydroksycholekalcyferol. Cholekalcyferol powstaje z 7-dehydrocholesterolu obecnego w skórze ludzi i zwierząt pod wpływem naświetlania promieniami ultrafioletowymi. Źródłem witaminy D3 są preparaty pochodzenia zwierzęcego (np. ryby, mleko). Witamina D2 występuje tylko w świecie roślinnym (na przykład. drożdże, grzyby kapeluszowe).

Witamina D jest konieczna dla prawidłowej gospodarki wapniowo-fosforanowej i tworzenia kości. Jej rola polega na: wzmaganiu asymilowania wapnia i fosforu z pożywienia, wyrównaniu (w pewnych granicach) nieodpowiedniego stosunku tych składników w pożywieniu, pobudzaniu uwalniania wapnia z kości , a ponadto utrzymywaniu stałego poziomu wapnia w osoczu krwi.