Decydując się na się dzisiaj do lasu powinniśmy uważać nie na wilki, czy dziki, niemniej jednak głównie na kleszcze. Te małe pajęczaki mogą przenosić bowiem de facto groźne dla nas choroby. Jedną z nich jest borelioza, która w Polsce zarażonych jest całe mnóstwo ludzi. Mimo, że choroba ta kojarzy się nam przede wszystkim z kleszczem to warto wiedzieć, że przenosić ja mogą chociażby pchły, czy wszy. Jeżeli już zostaliśmy zarażeni boreliozą to przez długi okres możemy o tym nie wiedzieć. Jest to choroba, której objawy bardzo przypominają inne dolegliwości. Wyjątkiem ma możliwość być tutaj rumień. Ten jednakże pojawia się tylko u co trzeciego zarażonego. Dlatego także jeżeli mamy jakieś oznaki boreliozy powinniśmy udać się do lekarza.

O ile choroba ta zostanie u nas stwierdzona to lekarstwem na nią są antybiotyki. Kuracja antybiotykowa przeważnie trwa tutaj do wielu tygodniu. Pomimo, że znacząca większość chorych zostaje wyleczona to są również i wszyscy ludzie, u których bakterie ją wywołujące nie giną całkowicie. O ile zaatakowała nas bolerioza to warto jest oprócz antybiotyków wspierać swój organizm poprzez suplementy zawierające wyjątkowo magnez, cynk, jod, oraz dodatkowo multiwitaminy.

Leczenie boleriozy powinno odbywać się pod okiem specjalisyty. Istotne jest w czasie leczenia sprawdzanie egzystencji toksyn w organizmie.


Dodaj komentarz